استراتژی های ترید در بازار کریپتوکارنسی

دسته بندی ها : آلتكوين, آموزش معامله‌گری, دانستنی‌های ارز دیجیتال 13 شهریور 1400 HoCoini 104 بازدید

کریپتوکارنسی هایی مانند بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، لایت کوین و EOS یک فناوری مالی نوظهور و جزو دارایی های دیجیتال هستند.

درست مانند سهام ، کالاها یا ارز های فارکس ، این دارایی های دیجیتالی را می توان در بازارهای مالی در مبادلات کریپتوکارنسی یا پلت فرم های تجاری حرفه ای مانند PrimeXBT معامله کرد.

 

معامله‌گری یا تریدینگ دارایی های بسیار ناپایدار می تواند منجر به سود قابل توجهی شود، به ویژه هنگامی که با ابزارهایی مانند اهرم 100x ترکیب شود.

بیت کوین و بسیاری از ارزها دیگر دارایی های دیجیتالی غیر متمرکز هستند که به عنوان انتقال ارزش ، ذخیره ثروت یا به عنوان پرداختی عمل می کنند. آن ها می توانند بدون نیاز به مرجع مرکزی یا شخص ثالث برای تأیی معاملات از طریق مرزها به همتا ارسال  شوند _ همه این ها از طریق یک فرآیند به نام Proof_of_work می باشد.

همه ی کریپتوکارنسی ها از طریق این مکانیزم کار نمی کنند و دیگران ابزارهای دیگری مانند قراردادهای هوشمند و موارد دیگر را ارائه میدهند؛ پتانسیل پشت این فناوری به اندازه توانایی آن ها در ایجاد سود برای سرمایه گذاران و معامله گران امیدوار کننده است.

 

از آن جا که این بازار تنها ده سال سن دارد،بیشتر روزهای اولیه آن به عنوان وسیله ای برای سرمایه گذاری سپری شد.

اما دیرتر ، وقتی بیت کوین و سایر ارزها به شکل کنونی خود درآمدند، به دارایی هایی تبدیل می شوند که در کنار کالاها، فلزات گران بها یا حتی سهام قرار داشتند.

در جریان افزایش چشمگیر بیت کوین در معرض دید عموم ، اولین کریپتوکارنسی قبل از سقوط این دارایی در بازار خرسی از زیر 1000 دلار به 20000 دلار رسید.

استراتژی های ترید در بازار کریپتوکارنسی

درانتها ، بیت کوین تا سطح 3200 دلار سقوط کرد،(از 20000 دلار) این نشان می دهد که نوسانات قیمت در سطح این دارایی ها چقدر زیاد است.

کسانی که از استراتژی مشترک سرمایه گذاران در کریپتوکارنسی ها برای “hold on for dear life” استفاده کردند ، شاهد کاهش بیش از 84 درصدی سرمایه خود بودند.

در همین حال، تریدر هایی که یک اهرم  100برابری را در 20000 دلار باز کرده و آن را در انتهای بیت کوین بسته اند، بیش از 1 میلیون و 680 هزار دلار درآمد داشتند.

 

کسانی که این را زود در بازار خرسی تشخیص دادند، نه تنها از نظر ارزش دلاری و کل سرمایه از آن سودآور شدند، بلکه دارایی های بیت کوین خود را نیز به میزان قابل توجهی افزایش دادند. دارایی هایی که می توانند در بازار گاوی بعدی ارزش خود را به طور تصاعدی افزایش دهند.

پیش بینی قیمت بیت کوین به 100000 تا یک میلیون دلار در هر BTC می رسد!

بنابراین دفعه بعد که شاهد کاهش قیمت بیت کوین هستید، به یاد داشته باشید که بهترین راه جلوگیری از ضرر،یادگیری معاملات روزانه رمزارز ها است.

راهنمای زیر نکات و ترفند های مختلفی را به شما آموزش می دهد که به شما می گوید چگونه می توانید با استفاده از بسیاری از استراتژی های معاملاتی ، ترید روزانه کنید، چگونه از بهترین شاخص ها استفاده کنید و چگونه الگوهای معاملات کریپتوکارنسی را تشخیص دهید که می تواند شما را به پول برساند.

 

چگونه ترید کردن در کریپتوکارنسی ها را شروع کنیم؟!

قبل از شروع برنامه ریزی استراتژی معاملات روزانه ارزهای دیجیتال، ابتدا باید یک پلت فرم را انتخاب کنید.

PrimeXBT بستر مناسبی برای تریدینگ کریپتوکارنسی ها است.

ثبت نام رایگان ، سریع و بدون نیاز به اطلاعات شخصی برای شروع است. پس از واریز وجه، زمان آن فرا رسیده که استراتژی خود را برنامه ریزی کنید.


تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال

استراتژی های ترید در بازار کریپتوکارنسی

تجزیه و تحلیل فاندامنتال عوامل اساسی را که به ارزش دارایی می پردازند، عمیقاً تجزیه و تحلیل می کند و آن را پردازش می کند تا نتیجه گیری کند که یک سرمایه گذاری خوب است یا بد.

ارزش یک دارایی در بلاکچین از مواردی مانند کمیابی ارزش مبادله شده در شبکه بلاکچین زیربنایی هر ارز گرفته می شود.

برخی از تجزیه و تحلیل های فاندامنتال و سنتی هنوز هم وجود دارد، مانند در نظر گرفتن مقاله سفید پروژه (White Paper)  یا تیمی که از محصول حمایت می کند.

اما تجزیه و تحلیل فاندامنتال بیشتر برای سرمایه گذاری های بلند مدت است درحالی که تجزیه و تحلیل تکنیکال بیشتر برای تریدرهایی است که به دنبال استفاده از این روش برای دستیابی به مزیت رقابتی در بازار هستند. تجزیه و تحلیل تکنیکال،تمرین و تجزیه و تحلیل الگوهای نمودارها ،شاخص ها و نوسان ساز ها و خود کندل هایی است که نمودار قیمت دارایی ها مانند سهام،کریپتوکارنسی ها، فارکس و موارد دیگر را تشکیل می دهند.

 

بهترین شاخص ها برای معاملات کریپتوکارنسی

در این جا ، ما بهترین ، آسان ترین یادگیری و موفق ترین شاخص های تجزیه و تحلیل تکنیکال را که برای کریپتوکارنسی هایی مانند بیت کوین ، اتریوم، ریپل ، لایت کوین و  EOS بهترین عملکرد را دارند،توضیح می دهیم.

پس از تسلط بر نحوه عملکرد این ابزارها در بازار کریپتوکارنسی ها، باید وقت خود را صرف تقویت مهارت های تجاری خود و یادگیری همه چیز هایی که در مورد مدیریت ریسک می دانید، کنید.

 

شاخص قدرت نسبی استراتژی تریدینگ کریپتوکارنسی (The Relative Strength Index) (RSI)

این شاخص اولین شاخصی است که ما به دلیل استفاده از آن برای یک استراتژی تجاری موثر و سودآور که به طور منظم نتایج مثبتی به همراه دارد، توضیح خواهیم داد.

در نمودار قیمت بیت کوین زیر ، هنگامی که شاخص در RSI به زیر 30 برسد ، یک سیگنال Long توسط شاخص RSI  صادر  میشود.

تریدر ها می توانند بسته به اشتیاق ریسک خود ، این روش را بر اساس سطح راحتی خود، برای رویکردی سختگیرانه تر یا شل تر ، تغییر دهند. محافظه کارانه ترین ورودی ها از ضرر جلوگیری می کند، ام تنها شدید ترین حرکت ها قابل ترید است. هنگامی که RSI از 70 بالاتر می رود، یک سیگنال Short ایجاد می شود.

استراتژی های ترید در بازار کریپتوکارنسی

مزایا و معایب شاخص RSI

شاخص RSI یک شاخص تجزیه و تحلیل تکنیکال است که برای اولین بار توسط J.welles Wilder  توسعه داده شد و قدرت ، سرعت و تغییر حرکت ها را اندازه گیری می کند.

RSI می تواند تریدر ها را در مواقعی که روند رو به اتمام است و معکوس به دنبال آن است ،از بین ببرد و همچنین نشان می دهد که دارایی در حال حاضر بیش از حد فروخته شده یا بیش از حد خریداری شده است.

RSI به آسانی خوانده می شود و حتی می توان از آن برای ایجاد یک استراتژی تجاری موفق استفاده کرد، به ویژه هنگامی که با الگو های نمودار و سایر سازه ها ترکیب شود.

این به طور کلی درمیان ایمن ترین استراتژی ها در نظر گرفته می شود که معایب بسیار کمی دارد. با این حال، تریدرها باید حساسیت خود را برای مواردی که بیش از حد خرید یا فروش شده ، آزمایش کنند ، در غیر این صورت ممکن است موقعیت ها (( Positions ها زودتر گرفته شوند و منجر به ضرر شوند.

 

استراتژی تریدینگ Moving Average

اگر به هر نمودار _ حتی ابتدایی ترین نمودار ها در بیشتر صرافی ها نگاه کنید ،Moving Average  در قالب هایی اعم از Exponential، Simple یا Dynamic گنجاده شده است. وقتی قیمت از Moving Average ها عبور می کند ، استفاده از این خطوط مهم را می تواند منجر به تنظیم معاملات سودآور شود.

در نمودار زیر ، هنگامی که قیمت از EMA 12 و EMA 26 عبور می کند ، یک سیگنال Long یا Short ایجاد می شود. با این حال ، Moving Average ها در بازه های زمانی مختلف کار می کنند.

استراتژی های ترید در بازار کریپتوکارنسی

مزایا و معایب شاخص Moving Average

Moving Average ها فرمول های ساده ریاضی هستند که برای تجزیه و تحلیل بهتر نقاط داده جداگانه در یک سری بازه های زمانی طراحی شده اند تا یک ابزار بصری تولید کنند که تریدر ها می توانند از آن برای علامت گذاری یا عدم گرفتن Position ورود به معامله استفاده کنند.

از این شاخص می توان برای برنامه ریزی نقاط خروج یا تعیین سطوح Stop_Loss استفاده کرد.

متداول ترین MA ها ،200 و 100 و 50 هستند.

 

استراتژی MACD

MACD در بین تریدرهای کریپتوکارنسی محبوب است زیرا اغلب می تواند نشانه ی اولیه از زمان برگشت با شروع چرخش خطوط را نشان می دهد ، بعداً سیگنال را هنگام وقوع Crossover تأیید می کند. در نمودار قیمت روزانه بیت کوین ، ترید در هر یک از قله های اصلی همراه با استفاده از MACD می تواند سود آور باشد و بسته به Crossover می تواند یک سیگنال Long یا Short بگیرد. فقط در حوزه بازار باعث شد که شاخص، سیگنال های ضعیف یا کاذب بدهد، بنابراین انتظار تا زمانی که این دو خط شروع به واگرایی کنند، می تواند از ناپایداری بازار جلوگیری کند.

استراتژی های ترید در بازار کریپتوکارنسی

مزایا ومعایب استراتژی MACD

MACD اغلب به عنوان شاخص تأخیر شناخته می شود و یکی از پرکاربرد ترین شاخص های تجزیه و تحلیل تکنیکال است. این شاخص میتواند به تریدرها در پیش بینی زمان تغییر روند کمک کند.

Short برای واگرایی و همگرایی MACD ، یک شاخص تجزیه و تحلیل تکنیکال است که توسط جرالد اپل در اواخر دهه 1960 ایجاد شده است.

این ابزار سیگنال هایی را برای خواندن بسیار آسان می کند و شامل هیستوگرام می شود تا به تریدرها در ارائه نمای بصری از قدرت روند کمک کند و بنابراین هر Crossover به وضوح مشخص می شود. با این حال، به دلیل اینکه MACD شاخصی است که عقب تر از روند حرکت می کند می تواند باعث ایجاد تصورات غلطی برای تریدرها شود.

 اگر علاقه‌مند هستید تا در مورد آمورش‌های معامله‌گری، پروژه‌ها و وایتپیر آلتکوین‌های مهم و جذاب بازار، اطلاعات جامع و مفیدی به دست بیارید، بر روی متن زیر کلیک کنید:

وایتپیر آلتکوین‌های جذاب و مهم بازار

 

تاریخ: April13/2021

منبع: Primexbt

مترجم: نگین آقامیری

HoCoini

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0