پروتکل Kai چیست؟

دسته بندی ها : آلتكوين, معرفی پروژه و ارز دیجیتال 23 آبان 1400 نگين آقامیری 46 بازدید

معرفی پروتکل KAI

پروتکل Kai چیست؟

Kai (KAI) یک استیبل کوین الگوریتمی است که روی زنجیره ی Klaytn اجرا می شود.

پروتکل Kai، اولین استیبل کوین روی شبکه Klaytn است که توسط تیم پروتکل Kai طراحی شده است. زنجیره خدمات DeFi شامل راه حل های مختلفی است که می تواند حجم عرضه را تنظیم کند تا قیمت استیبل کوین Kai (KAI) را در قیمت هدف حفظ کند تا قابلیت همکاری فراهم شود.

پروتکل kai که با الهام از پروژه Basis Cash Stable Coin طراخی شده است، یک پروتکل چند توکنی است که از توکن های Kai Shares (SKAI),Kai (KAI) و Kai Bonds (bKAI) تشکیل شده است.

 

به عنوان یک وسیله مبادله ، ارز دیجیتال در مقایسه با ابزارهای پولی موجود، ساختار پیشرفته ای دارد، اما به دلیل نوسانات ارزش ، به عنوان یک محصول سرمایه گذاری نسبتاً پر خطر در نظر گرفته می شود و به عنوان ابزار پرداخت مناسب ارزیابی نمی شود. ابین به این دلیل است که ، حتی زمانی که یک تراکنش در حال انجام است ، ارزش یک سکه در مقایسه با زمانی که ارسال شده است ، می تواند به شدت افزایش یا کاهش یابد.

 

نوسانات بالای ارزهای دیجیتال دلیل اصلی عدم استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان ارزهای رایج است.

به دلیل نوسانات سریع ارزش تبدیل شده یه ارز فیات ، ارزش پرداختی حتی در طول زمان پرداخت تغییر می کند و پردازش یا پاسخ به آن را بسیار دشوار می کند.

استیبل کوین ها برای حل این مشکلات پدید آمده اند.

 

تتر (USDT) ، یکی از شناخته شده ترین انواع استیبل کوین ها ، یک استیبل کوین است که به طور مستقیم با ارز فیات در نسبت 1.1 مرتبط است. استیبل کوین ها به این روش Fiat_Collateralized Stable نیز نامیده می شوند.

 

صادر کنندگان استیبل کوین با وثیقه فیات ، ذخیره ای را به ارز فیات نگه می دارند و به نسبت آن توکن منتشر می کنند.

به عنوان مثال : اگر صادر کننده 1 میلیون دلار داشته باشد، 1 میلیون توکن توزیع می شود که هر کدام به ارزش 1 دلار است. کاربران می توانند آزادانه آن ها را مانند توکن ها یا ارزهای دیجیتال معامله کنند و همیشه می توانند آن ها را با ارز فیات معادل USD مبادله کنند.

 

این سکه های پایدار با وثیقه فیات از نظر نوسان بسیار پایدار هستند. با این حال ، در این جا به ناچار سطح بالایی از ریسک کاربر وجود دارد. بالاخره ما باید به صادر کننده اعتماد کنیم. کاربران نمی توانند مطمئن باشند که صادر کننده دارای ذخایر است.

بهتر است آرزو کنیم که شرکت صادر کننده در هنگام ارائه گزارش حسابرسی خود تا حد امکان شفاف باشد و واقعیت این است که چنین سیستمی از یک سیستم غیرقابل  اعتماد دور است.

 

 • الگوریتم استیبل کوین

استیبل کوین ها مبتنی بر الگوریتم توسط دارایی های وثیقه مانند ارز فیات یا ارز دیجیتال تضمین نمی شوند.  الگوریتم استیبل کوین ها بر روی الگوریتم ها و مخاطبین هوشمندی عمل می کنند که عرضه توکن صادر شده را مدیریت می کنند.

 

از نظر عملکردی ، سیاست پولی استیبل کوین های مبتنی بر الگوریتم کاملاً شبیه به نحوه مدیریت پول ملی توسط بانک مرکزی است. اساساً، سیستم استیبل کوین مبتنی بر الگوریتم، گردش توکن را زمانی که قیمت ارز فیات مرتبط کمتر است، کاهش  می دهد.

 

هنگامی که قیمت ارز فیات بالاتر می رود ، توکن های اضافی برای کاهش ارزش استیبل کوین ارائه می شود. به این نوع توکن ها ، استیبل کوین های غیر وثیقه ای ( Non_Collateralized ) نیز می گویند و این یک واقعیت است که الگوریتم های موجود یا استیبل کوین های Non_Collateralized در مقایسه با استیبل کوین های  Collateralized( دارای وثیقه ) ، نسبت به نوسانات  پایداری کمتری دارند.

 

بر اساس تجزیه و تحلیل و تحقیق روی استیبل کوین های الگوریتمی موجود، پروتکل Kai برای کنترل قیمت های KAI از طریق الگوریتم عرضه و تقاضای بهبود یافته در مقایسه با استیبل کوین های الگوریتمی موجود طراحی شده است و در عین حال Tether (USDT) و Dai را از طریق سیستم صندوق خرید کنترل می کند.

این برای تضمین سطحی از ثبات قابل مقایسه با یک ارز فیات یا استیبل کوین رمزنگاری شده مانند DAI طراحی شده است.

اگر علاقه‌مند هستید تا در مورد آمورش‌های معامله‌گری، پروژه‌ها و وایتپیر آلتکوین‌های مهم و جذاب بازار، اطلاعات جامع و مفیدی به دست بیارید، بر روی متن زیر کلیک کنید:

آمورش‌های معامله‌گری، پروژه‌ها و وایتپیر آلتکوین‌های مهم و جذاب بازار

 

منبع: docs.kaiprotocol.fihttp://docs.kaiprotocol.fi

مترجم: نگین آقامیری

نگين آقامیری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0