چگونه به صورت مطمئن در بازار کریپتو ترید کنیم؟

چگونه به صورت مسئولیت پذیرانه و مطمئن در بازار کریپتو ترید کنیم؟

هنگام خرید یا فروش کریپتوکارنسی ها ، تریدینگ مسئولانه باید اولویت اصلی شما باشد. بیشتر معاملات همراه با مسئولیت پذیری ناشی از برنامه ریزی مناسب است. ایجاد یک طرح معاملاتی می تواند به شما در پاسخگویی به اقدامات شما در آینده کمک کند.

با تصمیم گیری در زمانی که ذهن شما آماده و متمرکز است، می توانید از احساساستی که بر معاملات خود تأثیر می گذارند دوری کنید.

همچنین باید تحقیقات خود ، تنوع بخشی ، استفاده از اردرهای Stop_Limit و اجتناب از FOMO را در صورت امکان در نظر بگیرید. اگر با استفاده از اهرم (Leverage) ترید می کنید، مطمئن شوید که خطرات احتمالی را کاملاً درک کرده اید.

 

معرفی

مهم نیست که چقدر ترید می کنید، بهترین عمل این است که مطمئن شوید  این کار را با مسئولیت انجام می دهید، با راهنمایی ها و روش های ساده ، میتوانید خطرات غیر ضروری را کاهش دهید و مطمئن شوید تنها آنچه که می توانید از دست بدهید، ترید می کنید. برای برخی افراد ، آسان است که از خود دور شوند.

اگر می خواهید بیاموزید که چگونه می توانید معاملات خود را بهتر مدیریت کنید، راهنمایی ما را بخواهید تا اوردرهای خود را به طور صحیح کنترل و مدیریت کرده تا سودآوری بیشتر داشته باشید.

 

تریدینگ مسئولانه چیست؟

معاملات مسئولیت پذیر کریپتوکارنسی فراتر از این است که فقط میزان خرید و فروش را مشاهده کنید. شما باید رفتار معاملاتی خود را کنترل کنید تا این که بر اساس احساسات عمل کنید. همچنین باید مسئولیت بپذیرید و بفهمید که آیا فعالیت معاملاتی ای که انجام میدهید واقعاً برای شما کاری کند یا خیر.

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری یا تریدینگ کریپتوکارنسی ها وجود دارد و جایگزین هایی مانند معاملات Future و تریدینگ Margin می توانند بازدهی زیادی را از طریق اهرم (Leverage) تأمین کنند، اما ریسک بیشتری دارند. برخی از تریدر ها ممکن است برای استفاده مسئولانه از این موارد دچار مشکل شوند. خرید کریپتوکارنسی در بازار و Hodling گزینه ی ایمن تری است ممکن است برای مشخصات ریسک شما مناسب تر باشد.

تریدرهای مسئول از رفتار و فعالیت هایی ک می تواند منجر به معاملات غیر مسئولانه شود، اجتناب خواهند کرد بخش عمده ای از معاملات کریپتوکارنسی همراه با مسئولیت پذیری این است که چه زمانی ممکن است تصمیم گیری شما تحت تأثیر منفی قرار گیرد. این مهارت با گذشت زمان و تجربه به دست می آید و معمولاً برای تریدرهای جدید که احساسات آنی تصمیم می گیرند، دشوار است.

 

6 نکته برای کمک به شما برای افزایش مسئولیت پذیری تریدینگ کریپتوکارنسی

تریدینگ در بازار کریپتو به طور مسئولانه از شما می خواهد که جنبه های متعدد رفتار معاملاتی خود را مدیریت کنید. سعی کنید تا آن جا که ممکن است نکات زیر را در برنامه عادی خود قرار دهید. ممکن است توصیه ها کمی زیاد به نظر برسد، اما آن ها بهبود مهارت های تریدینگ شما کمک می کنند.

 

– حساب تریدینگ و کیف پول خود را ایمن کنید.

قبل از شروع به ترید ، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که حساب خود را ایمن کنید، مهم نیست که چقدر معاملات خود را با مسئولیت انجام می دهید، اگر سرمایه ، حساب و رمز عبور شما به خطر بیافتد ؛ بی ارزش است. روش های متعددی برای انجام این کار وجود دارد، از جمله استفاده از احراز هویت در عاملی (2FA) ، ایجاد رمز عبور قوی و لیست سفید کردن آدرس های برداشت. اگر از کیف پول های کریپتوکارسی خارجی نیز استفاده می کنید، قوانین مشابهی برای کلید خصوصی شما اعمال می شود.

بسته به نیازها و سطح امنیت شما، می توانید یک کیف پول دیجیتال از لیست کیف های پیشنهادی Binance Smart Chain انتخاب کنید. اگر گزینه موجود را دارید، می توانید وجوه اضافی را روی کیف پول سخت افزاری ذخیره کنید تا آن ها را ایمن نگه دارید.

 

– یک برنامه تریدینگ برای خود داشته باشید.

بهترین راه برای این که اجازه ندهید احساسات شما در معاملات شما تداخل ایجاد کنند، ایجاد یک برنامه و پایبندی به آن است. به این ترتیب، دستاوردهای ناگهانی ،ضررها، شایعات یا FUD نمی تواند تصمیم گیری شما را مختل کند. بنابراین ، در برنامه تریدینگ چه میگذرد؟

برنامه شما باید نوع معاملاتی را که می خواهید انجام دهید، شرایط معامله اهداف معاملاتی شما را مشخص کند.

مشخصات ریسک و شیوه معاملاتی شما تعیین می کند که Limit  شما چقدر است. شما باید برنامه معاملاتی خود را با ذهن روشن ایجاد کنید و خوشحال باشید که بعداً با آنچه تصمیم گرفته اید عمل کنید. برنامه معاملاتی شما می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • می خواهید از چقدر اهرم استفاده کنید.
 • حداکثر میزان سرمایه گذاری به عنوان درصدی از کل سرمایه
 • سبد شما چقدر متنوع است.
 • زمان توقف ترید(زمان ،حجم و …)
 • حداکثر ضررها
 • محصولات یا دارایی هایی که شما ترید می کنید.

 

– از اردرهای Stop_Limit استفاده کنید.

برای کنترل بیشتر تریدهای خود می توانید به راحتی از Stop_Limit ها در Binance استفاده کنید. شما همیشه نمی توانید 24 ساعته و 7 روز صفحه نمایش باشید و با وجود این که کریپتوکارنسی ها بسیار ناپایدار است؛ می توانید ضررهای غیر منتظره ای برای شما داشته باشد. خروج مقادیر زیادی از کریپتوکارنسی ها بدون هیچ گونه حفاظتی در بابر نوسانات، یک راه مسئولانه برای ترید نیست و هنگامی که برنامه تریدینگ را تنظیم کردید، می توانید به راحتی از  Stop_Limit ها استفاده کنید.

به عنوان مثال، تصور کنید BTC 1 را با قیمت 15000$ خریداری کرده اید و قیمت بیت کوین اکنون 40000$ است. شما می خواهید مطمئن شوید که در صورت کاهش قیمت ، کمتر از 30000$ نمی فروشید با این کار 15000$ سود خواهید داشت. برای خودکار کردن این امر، می توانید از اردرهای Stop_Limit استفاده کنید.

شما ابتدا قیمت Stop را 32000$ تعیین کرده اید. این قیمتی است که اردر Limit شما را تحریک می کند.پس قیمت Limit را روی 30000$ تعیین می کنید، به این معنی که BTC1  شما در صورت رسیدن به قیمت 30000$ یا بهتر (بالاتر) به فروش می رسد.

با ایجاد فاصله بین قیمت Stop و قیمت Limit، اردر Stop_Limit شما بهترین شانس را برای پر کردن دارد.

توجه داشته باشید که Stop_Limit شما همیشه تضمین نمی شود اما در صورت انجام آن ، شما همیشه قیمتی را که تعیین کرده اید یا بهتر از آن را دریافت می کنید.

 

– خودتان تحقیق کنید.

تحقیقات خود را از (DYOR) انجام دهید تا اطلاعاتی را که پیدا کرده اید معتبر و دوباره آن را برسی کنید. این توصیه برای معاملات و سرمایه گذاری روی سکه از طریق مبادله و استفاده از محصولات مالی غیر متمرکز (DeFi) مناسب است.فقط شما بهتر می دانید مشخصات ریسک خود و آنچه برای شما مناسب نیست چه چیزی می باشد. قبل از شروع سرمایه گذاری و ترید، اطمینان حاصل کنید که درک خوبی از محل سرمایه گذاری خود دارید.

 

– سبد خود را متنوع کنید.

اگر تصمیم به ایجاد یک برنامه تریدینگ دارید، باید تنوع سبد سهام را پوشش دهید تا ریسک خود را کاهش دهید. نگه داشتن فقط یک یا دو دارایی در سبد سهام شما خطرناک تر است. به این ترتیب شما می توانید دارایی های خود را با سرمایه گذاری در دارایی های مختلف در چندین طبقه دارایی، متنوع کنید.

شما می توانید سرمایه گذاری خود را بر روی منابع DeFi ، سهام ،Stable Coin ها و آلت کوین ها اختصاص دهید. با کاهش قرار گرفتن در معرض یک کلاس کریپتوکارنسی، احتمال این که ضررهای زیادی را متحمل شوید کمتر است. به عنوان مثال ، ممکن است از نقدینگی که در آن سرمایه گذاری کرده اید ضرر دائمی را تجربه کنید، اما زیان خود را از طریق افزایش سود Staking  جبران کنید.

 

– از FOMO اجتناب  کنید.

ترس از دست دادن (FOMO) یک احساس مشترک برای بسیاری از تریدرها است. با این حال، باید مراقب باشید که چگونه بر عملکرد شما تأثیر می گذارد. ترس از دست دادن فرصت سرمایه گذاری می تواند باعث شود و شما محدودیت ها و برنامه های تریدینگ خود را با قضاوت های عجولانه کنار بگذارید. ما در حال حاضر به مقدار باورنکردنی اطلاعات از طریق اینترنت، رسانه های اجتماعی و سایر کانال های ارتباطی دسترسی داریم و همه آن ها را به این امر مستعد می کنند.

در حالی که می توانید به صورت آنلاین تحقیق کنید و فرصت های سرمایه گذاری خوبی بیابید، همیشه باید مراقب Shilling باشید.

کاربرانی با انگیزه های مالی پنهان ، سکه ها و یا پروژه های خود را صرف نظر از ارزش واقعی آن ها ، تبلیغ خواهند کرد.

Shiller ها از FOMO استفاده کرده و احساسات ترید ها را دستکاری می کنند. اگر احساس می کنید فرصتی را از دست می دهید که قبلاً در مورد آن نشنیده اید ، قبل از به خطر انداختن  پول خود، کمی وقت بگذرید تا پروژه را به طور کامل مورد برسی قرار دهید.

موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث FOMO شود؛ شناخت آن ها می تواند به شما در درک محرک های آن کمک کند.

 • رسانه های اجتماعی: تویتر ، تلگرام، Reddit و سایر بسته های اجتماعی حاوی شایعات ، اطلاعات غلط و Shiller ها هستند. شما همیشه باید DYOR (Do your own Research) کنید. بسیاری از اینفلوئنسر ها برای ترویج پروژه ها و آلت کوین ها پول دریافت می کنند و کلاهبرداران ممکن است از FOMO شما برای سرقت وجوه شما استفاده کنند.
 • دستاوردها: اگر شما در یک دور برد قرار گرفته اید یعنی در اکثر تریدهای خود سود خوبی می کنید ، می تواند وسوسه انگیز باشد که با توجه به دستاورد های خود بی پروا باشید . همچنین ممکن است در مهارت های خود بیش از حد اعتماد به نفس داشته باشید و اقدام به انتخاب های بد کنید. حتی اگر سود سالمی داشته باشید ، این می تواند FOMO شما را در سایر فرصت های سرمایه گذاری “بزرگ” افزایش دهد.
 • ضررها: در تلاش برای جبران خسارت ، FOMO شما می تواند افزایش یابد. حتی ممکن است وارد Position شوید و با ضرر از آن خارج شوید و سپس به دلیل FOMO مجدداً به Position ورود کنید. هر دوی این ها می تواند منجر به ضررهای بزرگتری شود.

 

 • شایعات : شنیدن اطلاعات از تریدرها یا از طریق اینترنت می تواند سرمایه گذاری را وسوسه انگیز جلوه دهد . با این حال ، شایعات ، توصیه های سرمایه گذاری یا توصیه هایی برای یک ارز محبوب شده هرگز نباید جای تحقیقات و تحلیل ها قرار گیرد.
 • نوسانات: نوسانات زیادی قیمت در هر دو جهت، فرصت هایی را برای کسب سود فراهم می کند. چه سرمایه گذاری کنید و امیدوار باشید قیمت بالا برود و یا بازار کریپتوکارنسی ها به ریزش بیافتد، به راحتی می توانید از آن دور شوید. شما همچنین ممکن است بازار نزولی را فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری بدانید اما در نهایت با چاقوی در حال سقوط برخورد کنید.
 • اهرم را درک کنید: ایده ی بازارهای Future یا Margin ، برای دستیابی به سود بیشتر می تواند جذاب به نظر برسد . با این حال، خطر انحلال و از دست دادن تمام سرمایه شما وجود دارد ، زیرا زیان های شما نیز افزایش می یابد. از دست دادن بیش از آنچه برنامه ریزی کرده اید یا ریسک کردن پول زیاد ، ترید مسئولانه ای نیست . قبل از شروع استفاده از اهرم ، مطمئن شوید که دقیقاً نحوه ی عملکرد آن را درک کرده اید.

 

اگر علاقه‌مند هستید تا در مورد آمورش‌های معامله‌گری، پروژه‌ها و وایتپیر آلتکوین‌های مهم و جذاب بازار، اطلاعات جامع و مفیدی به دست بیارید، بر روی متن زیر کلیک کنید:

وایتپیر آلتکوین‌های جذاب و مهم بازار

منبع:  آکادمی باینسس

مترجم:نگین آقامیری

نگين آقامیری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0