5 الگوی برتر تریدینگ در بازار کریپتو

اگرچه به نظر می رسد بازار ارزهای دیجیتال عموماً روندی صعودی دارد، اما تریدرهای ارزهای دیجیتال همیشه می خواهند بدانند چه چیزی می تواند برای سرمایه گذاری آن ها رخ دهد و چگونه می توان الگوهای نزولی و صعودی را در نمودارها تشخیص داد. در این مقاله، از ۵ الگوی برتر تریدینگ صحبت می‌شود که نشان دهنده حرکت صعودی قیمت هستند و در ترید به شما کمک زیادی خواهند کرد.

 

الگوی تریدینگ ستاره ی عصر ( Evening Star)

اگرچه این الگو به خودی خود یک الگوی معاملاتی نیست ، اما یک شاخص عالی برای درک این که آیا زمان مناسبی برای ورود و خروج از Position در بازار است. این الگو در یک نمودار کندلی شکل می گیرد که باید در آن یک کندل بزرگ و سبز وجود داشته باشد، سپس یک کندل قرمز کوچک که بدنه واقعی کندل اول را تاچ نمی کند. سپس کندل سوم یک کندل سبز خواهد بود که دارای بدنه بزرگ شبیه به  کندل اول است. این الگو بباید راهی عالی برای درک این باشد که آیا زمان مناسبی برای فروش یا ترک Position وجود داردو این همان کاری است که کارشناسان و تحلیلگران Altsignals هنگام ارائه ی تحلیل تکنیکال به کاربران انجام می دهند. آن ها درک می کنند که به نظر می رسد این الگو ها بینش بسیار خوبی در رابطه با بازار کریپتوکارنسی ارائه می دهند.

5 الگوی برتر تریدینگ در بازار کریپتو

الگوی تریدینگ مرد به دار آویخته (Hanging Man)

این الگوی کندلی برای تریدرهایی که در بازار کریپتو فعالیت می کنند ، بسیار مهم است. در واقع ، این الگو همچنین می تواند برای لحظات صعودی که بازار نزولی در حال رسیدن به نقطه ی انعطاف است، صدق کند. این الگو با سه کندل نشان داده شده است. اولین مورد مثبت با یک بدنه ی سبز متوسط تا بزرگ و سپس یک کندل قرمز است که دارای یک بدنه کوچک با Shadow طولانی است. این در بالای یک روند ظاهر می شود و همان طور که قبلاً ذکر شد، این نشان دهنده ی تغییر در روند، از صعودی به نزولی است.

5 الگوی برتر تریدینگ در بازار کریپتو

الگوی چکشی (Hammer Candlestick)

این شبیه الگوی قبلی است و در این حالت کندل وجود خواهد داشت. یک کندل بین دو کندل دیگر وجود خواهد داشت که دارای Shadow بسیار طولانی و بدنه ی کوچکی در قسمت پایین است. به طور کلی ، درک علت این امر با در نظر گرفتن حجم بازی شده میباشد، هرچه حجم بیشتر باشد، احتمال داشتن نقطه انعطاف پذیری بازار بیشتر است.

5 الگوی برتر تریدینگ در بازار کریپتو

الگوی سر و شانه (Head and shoulders)

این یکی از شناخته شده ترین الگوهای تریدینگ در بازار کریپتوکارنسی است. این الگو نشان می دهد که بازار از حالت صعودی به نزولی در حال حرکت است. یکی از ویژگی های اصلی آن داشتن سه حرکت صعودی  با دو دره در وسط است. آن را سرو شانه می نامند زیرا یک حرکت بزرگ گاوی بین “زیر بغل” صعودی وجود دارد. این روند صعودی عمده ” سر ” الگو را نشان می دهد. وقتی الگو تکمیل شد، ممکن است از بازار خارج شدید و مطمئن باشید که این روند در بیشتر مواقع به سمت پایین ادامه خواهد داشت. با دور شدن خریداران و افزایش فشار فروشندگان ، این می تواند یک الگوی بسیار سودآور باشد.

5 الگوی برتر تریدینگ در بازار کریپتو

تاپ های دوتایی / سه تایی (Double/Tripple Tops)

اگر می بینید که بازار در حال افزایش است و لحظه ای وجود دارد که نمودار ها نشان می دهند شکستن سطح مقاومت دشوار است ، باید مراقب باشید . با توجه به این که تریدرهای صعودی قادر به عبور از سد فروشندگان در این نقطه نیستند، می توان سه یا دو صعود را به عنوان یک نشانه نزولی در نظر گرفت. اگر بازار به چنین نقطه ای رسید، بهترین کار این است که همیشه برنامه داشته باشید. شایان به ذکر است که این بدان معنا نیست که بازار نزولی خواهد شد، اما همیشه باید این را در نظر گرفت.

5 الگوی برتر تریدینگ در بازار کریپتو

نتیجه گیری

در این مقاله ، ما قصد داریم به شما نشان دهیم که کدام یک از نزولی ترین الگوها در بازار کریپتوکارنسی هستند و چگونه می توانند به نحوه تجارت ارزهای مجازی شما تاثیر بگذارند. اگرچه همه آن ها به این معنی نیست که 100% بازار در حال تبدیل شدن به یک بازار نزولی است، اما همیشه مهم است که آن ها را برای برنامه ریزی استراتژی های خود در نظر بگیریم .این الگوها می توانند شاخص خوبی برای ورود یا خروج از بازار باشند.

 

 اگر علاقه‌مند هستید تا در مورد آمورش‌های معامله‌گری، پروژه‌ها و وایتپیر آلتکوین‌های مهم و جذاب بازار، اطلاعات جامع و مفیدی به دست بیارید، بر روی متن زیر کلیک کنید:

وایتپیر آلتکوین‌های جذاب و مهم بازار

 

منبع: altsigmals

مترجم: نگین آقامیری

HoCoini

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0