8 استراتژی هوشمندانه برای بازار خرسی

معرفی استراتژی های هوشمندانه برای بازار خرسی

بازار خرسی به کاهش گسترده دارایی ها حداقل 20 درصد نسبت به بالاترین سطح اخیر اشاره دارد. واضح است که این زمان ها چیزی نیست که منتظر آن باشید ، اما مقابله با آن می تواند خطرناک باشد.در این جا ما 8 استراتژی و طرز فک مهم سرمایه گذاری در بازار خرسی را برای شما ارائه می دهیم تا به شما کمک کند در زمان بازگشت بازار به آرامش برسید.

ترس های خود را کنترل کنید.

یک ضرب المثل قدیمی در وال استریت وجود دارد: ” Dow از دیوار نگرانی بالا می رود.” به عبارت دیگر، با گذشت زمان ، Dow با وجود مشکلات اقتصادی، تروریسم و بلایای بی شمار دیگر به صعود خود ادامه می دهد.

سرمایه گذاران باید سعی کنند همیشه احساسات خود را از فرآیند تصمیم گیری سرمایه گذاری جدا کنند.

آنچه روزی یک فاجعه بزرگ جهانی به نظر می رسد ممکن است چیزی بیش از یک خرابی در صفحه رادار در چند سال گذشته به یاد نیاید. به یاد داشته باشید که ترس احساسی است که می تواند قضاوت منطقی در مورد یک واقعیت را تیره و تار کند. آرام باشید و ادامه دهید!

 

با میانگین هزینه دلار جمع کنید.

مهم ترین نکته ای که در هنگام رکود اقتصادی باید به آن توجه کرد این است که طبیعی است که بازار سهام سال های منفی داشته باشد ، این بخشی از چرخه تجارت است. اگر شما یک سرمایه گذار بلند مدت هستید ( منظور طول زمان +10 سال است)، یکی از گزینه ها این است که از میانگین هزینه دلار (DCA) استفاده کنید. با خرید سهام بدون در نظر گرفتن قیمت ، در نهایت زمانی که بازار نزول می کند، سهام را با ورودی بهتری را برای سهام شما باقی می گذارد.

 

Play Dead (مرده بازی کنید)

در بازار خرسی، خرس ها حکومت می کنند و گاوها فرصتی ندارند. یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید بهترین کار در بازار خرسی این است که به صورت مرده بازی کنید_ این همان پروتکلی است که انگار در جنگل با یک خرس گریزلی واقعی برخورد کرده اید . مقابله با آن بسیار خطرناک خواهد بود. با حفظ آرامش و انجام ندادن هیچ حرکت ناگهانی ، خود را از دام خرس نجات می دهید.

مرده بازی از نظر مالی به معنای قراردادن بخش عمده ای از سبد سهام شما در اوراق بهادر بازار پول است ، مانند گواهی سپرده (CDs) اسناد خزانه داری ایالت متحده و سایر ابزارها با نقدینگی بالا و سر رسیدهای کوتاه.

 

تنوع بخشیدن

داشتن درصدی از سبد سهام شما بین سهام ، اوراق قرضه ، پول نقد و دارایی ها جایگزین  هسته اصلی تنوع است نحوه تقسیم بندی سبد سهام به میزان تحمل ریسک ، مدت زمان ، اهداف و….. بستگی دارد و شرایط هر سرمایه گذار متفاوت است.

یک استراتژی مناسب برای تخصیص دارایی به شما امکان می دهد از اثرات منفی بالقوه ناشی از قرار دادن همه تخم مرغ های خود در یک سبد جلوگیری کنید.

 

فقط روی آن چیزی که می توانید از دست دهید، سرمایه گذاری کنید.

سرمایه گذاری مهم است ، اما غذا خوردن و نگه داشتن سقف بالای سر نیز مهم است. عاقلانه نیست که وجوه کوتاه مدت ( یعنی پول وام مسکن یا خورد و خوراک ) را خریداری کرده و آن ها را در سهام سرمایه گذاری کنید.

به عنوان یک قاعده کلی ، سرمایه گذاران نباید درگیر سهام شوند مگر این که طول مدت سرمایه گذاری آن ها حداقل 5 سال ، یا ترجیحاً بیشتر باشد و هرگز نباید پولی را سرمایه گذاری کنید که توان از دست دادن آن را ندارید. به یاد داشته باشید ، بازارهای خرسی و حتی جزئی می توانند بسیار مخرب باشند.

 

به دنبال ارزش های خوب باشید.

بازارهای خرسی می توانند فرصت های خوبی را برای سرمایه گذاران فراهم کنند. ترفند این است که بدانید به دنبال چه چیزی هستید. سرمایه گذاران ارزشمندی مانند وارن بافت اغلب بازارهای خرسی را فرصت خرید می دانند زیرا ارزش شرکت های خوب همراه با شرکت های فقیر تضعیف می شود و در ارزش های بسیار جذاب قرار می گیرد. بافت اغلب Position خود را در برخی از سهام مورد علاقه خود در زمان های ناراحت کننده بازار تقویت می کند زیرا می داند ماهیت بازار این است که حتی شرکت های خوب را بیش از آنچه شایسته آن ها است مجازات کند.

 

در صنایع دفاعی سرمایه گذاری کنید.

سهام دفاعی یا غیر چرخه ای ، اوراق بهادری هستند که عموماً در زمان های بد عملکرد بهتری نسبت به بازار کلی دارند. این نوع سهام بدون در نظر گرفتن وضعیت کلی بازار ، سود ثابت و سود پایداری را ارئه می دهد. شرکت هایی که محصولات غیر با دوام خانگی تولید می کنند _ مانند خمیر دندان ، شامپو و ….. _ نمونه هایی از صنایع دفاعی هستند زیرا مردم هنوز هم در مواقع سخت از این اقلام استفاده می کنند.

 

Go Short

راه هایی برای سودآوری از کاهش قیمت وجود دارد. Short Selling یکی از راه های این کار است، Short Selling نیاز به حساب های Margin دارد و در صورت صعود بازارها و استقرار Short Position  ، می تواند ضررهای زیان باری را به همراه داشته باشد و قیمت ها را حتی بیشتر افزایش دهد. گزینه های خرید گزینه دیگری است ، که با کاهش قیمت ارزش پیدا می کند و حداقل قیمتی را که می توانید سهام خود را بفروشید تضمین می کند و در معامله گزینه ها در حساب کارگزاری خود نیاز دارید.

صندوق های معاملاتی معکوس (ETF) همچنین به سرمایه گذاران این فرصت را می دهد تا از کاهش شاخص ها سود ببرند. هنگامی که شاخص های اصلی کاهش می یابد، این وجوه افزایش می یابد؛ برخلاف فروش کوتاه مدت (Short Selling) یا فروش ، این ها را می توانید به راحتی از حساب کارگزاری خود خریداری کنید.

 

درآمد بازنشستگی خود را به حداکثر برسانید.

اتخاذ رویکرد استراتژیک برای سرمایه گذاری می تواند به شما در افزایش حداکثر درآمد بازنشستگی کمک کند.     

خدمات مشاوران شخصی به شما کمک می کند  تا یک برنامه مالی سفارشی ایجاد کنید که با اهداف شما مطابقت داشته باشد. همچنین از خدمات نوآورانه با هزینه کن و دسترسی مداوم به مشاوران بهره مند خواهید شد.

اگر علاقه‌مند هستید تا در مورد آمورش‌های معامله‌گری، پروژه‌ها و وایتپیر آلتکوین‌های مهم و جذاب بازار، اطلاعات جامع و مفیدی به دست بیارید، بر روی متن زیر کلیک کنید:

آمورش‌های معامله‌گری، پروژه‌ها و وایتپیر آلتکوین‌های مهم و جذاب بازار

 

توسط تیم : investopedia

منبع: investopedia.com

مترجم : نگین آقامیری

نگين آقامیری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  لینک کوتاه :
  0