9 آلت کوینی که خوب است آن را در Portfolio خود داشته باشید!

9 آلت کوینی که خوب است آن را در سبد خود داشته باشید!

9 آلت کوینی که خوب است آن را در Portfolio خود داشته باشید.

هر سکه ای به غیر از بیت کوین، یک آلت کوین محسوب می شود و اندازه آن ها از بلاکچین های بزرگ بازار تا پروژه های کوچک جدید متغیر است. آلت کوین ها اغلب بخش مهمی از تنوع پرتفولیوی رمزنگاری محسوب می شوند. با سرمایه گذاری روی آلت کوین های خوب ، می توانید ریسک کلی مجموعه ی خود را کاهش دهید. سرمایه گذاری در طبقات مختلف آلت کوین یک استراتژی سرمایه گذاری بسیار خوب و مطمئن است. این کلاس ها شامل توکن های پلت فرم، استیبل کوین، توکن های DeFi  و حتی کوین های میم (meme)   می باشد.

 

مقدمه

در حالی که بیت کوین معمولاً بر اخبار کریپتوکارنسی ها غالب است ، آلت کوین ها اکنون سهم قابل توجهی از عناوین خود را دارند. چه افزایش قیمت Doge Coin و چه بروز رسانی های اتریوم ، خوب است در مورد سرمایه گذاری یا معاملات کریپتوکارنسی بیشتر بدانید چه چیزی ارائه می شود. مقدار زیادی آلت کوین در دسترس است ، بنابراین اجازه دهید برخی از پروژه های برتر را در کلاس های مختلف دارایی های کریپتوکارنسی بررسی کنیم.

 

 • آلت کوین چیست؟

آلت کوین  هر ارز دیجیتالی است که بیت کوین نباشد. همان طور که بیت کوین صنعت ارزهای رمزنگاری شده را همانطور که ما می شناسیم ایجاد کرد، سکه ها و توکن های دیگر جایگزین آن شده اند. تنوع زیادی در آلت کوین های موجود وجود دارد، از کوین های بزرگ مانند Ether و BNB گرفته تا توکن های پروژه های تازه راه اندازی شده . آلت کوین ها به طور سنتی با توکن های ERC_20 در اتریوم و توکن های بومی دیگر بلاکچین های بزرگ در ارتباط است.

 

 • چرا باید در آلت کوین ها سرمایه گذاری کنیم؟

در حالی که BTC  بزرگترین کوین با ارزش بازار و نیز معروف ترین کریپتوکارنسی است، شما باید به عنوان یک سرمایه گذار ، سبد سرمایه گذاری خود را متنوع کنید. برای انجام دادن این کار، شما نیاز به خرید آلت کوین ها دارید.

شما می توانید با قرار دادن سبد خود در سکه ها و بخش های مختلف کریپتوکارنسی ها مانند بخش DeFi  یا Game_Fi  ، ریسک کلی خود را کاهش دهید. به این ترتیب ، اگر قیمت بیت کوین سقوط کند، سایر سرمایه گذاری های شما ممکن است بخشی از ضرر را متعادل سازد.

 

 • Platform tokens

برخی از بلاکچین ها به کاربران اجازه می دهند پروژه ها، توکن ها و حتی بلاکچین های قابل همکاری خود را ایجاد کنند. اتریوم معروف ترین پلت فرم و یکی از محبوب ترین آن ها است ،  اما سایرین از آن پیروی کرده و زیر ساختی برای پروژه های نوآورانه جدید فراهم کرده اند.

 

 • ETHEREUM (ETH)

اتر توکن اصلی پلت فرم اتریوم است که در سال 2015 توسط ویتالیک بوترین و تیم بنیانگذارانش ایجاد شد . اتریوم یک پیشرفت تکنولوژی عظیم در اکوسیستم کریپتوکارنسی بود و به عنوان بلاکچین اصلی نسل دوم شناخته می شود.

اصول غیر متمرکز بودن بیت کوین را در نظر گرفت و با استفاده از کد قابل برنامه ریزی ، کاربرد آن را افزایش داد و این اسکریپت ها که بر قراردادهای هوشمند معروف هستند، خود اجرا شده و بر اساس مجموعه قوانین توسعه دهنده اجرا می شوند. آن ها همچنین تغییرناپذیر هستند، به این معنی که توسعه دهندگان نمی توانند پس از استقرار در بلاکچین آن ها را تغییر دهند.

 

اتر به عنوان توکن ابزار بلاکچین استفاده می شود. کلیه معاملات و تعاملات با قراردادهای هوشمند، کاربر را ملزم به پرداخت هزینه اتر می کند. هر نوع فعالیت به مقدار مشخصیgas  بیشتری نسبت به ارسال یک توکن ساده ERC_20  از یک کیف پول به کیف پول دیگری نیاز دارد. هزینه ای که برای gas پرداخت می کنید بر اساس بلوکی که به آن اضافه می کنید تعیین می شود و به عنوان هزینه پایه شناخته می شود .

 

همچنین می توانید اتر را به عنوان بخشی از ارتقاء برنامه ریزی شده آن به Ethereum2.0 در ازای بهره ، در نظر بگیرید. با این حال، پس از انجام بازی ، اتر شما تا زمان انتشار Ethereum2.0 در حدود دو سال دیگر قفل می شود. اتر همچنین سقف عرضه ندارد، اما هزینه های معاملات به عنوان یک مکانیسم تورم سوزانده می شود.

 

 • Solana (SOL)

Sol توکن اصلی بلاکچین Solana است که در مارس 2020 راه اندازی شد. سولانا مقیاس پذیری متمرکز دارد و از مکانیسم اجماع جدیدی به نام اثبات تاریخ استفاده می کند. اثبات تاریخ (Proof Of History  ) جایگزین مهم زمان بلوک می شود و در عوض از یک تابع هش برای اندازه گیری زمان استفاده می کند. این مکانیسم سرعت شبکه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. سولانا همچنین دارای قابلیت قرارداد هوشمند است.

Sol  به عنوان یک توکن ابزار برای پرداخت هزینه تراکنش یا gas هنگام تعامل با قرارداد های هوشمند عمل می کند . این شبکه تمام درصد کارمزد معاملات را به عنوان معیار تورم می سوزاند. در کل بلاکچین 489 میلیون توکن آن Proof Of Stake  را داشته باشید در مکانیسم اجماع SOL  اگر شرکت کنید، می توانید اعتبارسنج شبکه شوید. اعتبارسنجان و Staker ها برای افزودن تراکنش های جدید در یک بلاک، SOL پاداش می گیرند.

 

 • Polkadot (DOT)

DOT برای اولین بار در سال 2017 به عنوان توکن اصلی Polkadot ضرب شد. این بلاکچین توسط گاوین وود ، همکار خالق اتریوم، روبرت هابر مایر و پیتر چابان توسعه داده شد. DOT بر ایجاد بلاکچین های قابل همکاری متمرکز شده است و دارای سه مورد اصلی استفاده می باشد: حکمرانی (governance) / Staking/ bonding .

مدل governance DOT به کاربران اجازه می دهد تا در مورد هزینه های شبکه ارتقاء و پاراچین ها تصمیم گیری کنند. هر پاراچین یک بلاکچین سفارشی برای پروژه ای است که به بلاکچین اصلی معروف به زنجیره رله متصل می شود.

 Polkadot همچنین دارای مکانیسم اجماع اثبات سهام است که DOT را Stake می کند.

DOT همچنین در پاراچین های Slot استفاده می شود. کاربرانی که می خواهند در Slot پاراچین برنده شوند، DOT را Stake می کنند در صورت موفقیت پروژه ، DOT تا زمانی که پاراچین تمام شود، Staker ها از پروژه توکن دریافت می کنند.

 

 • BNB

BNB توکن بومی Binance Smart Chain و Binance Chain می باشد. این کوین در سال 2017 روی بلاکچین اتریوم راه اندازی شد.

 

در سال 2019، BNB از طریق یک مکانیسم به Binance Chain منتقل شد. Binance DEX (صرافی غیر متمرکز) روی  Binance Chain ساخته شد و از BNB  برای پرداخت هزینه ها استفاده می کند. در سپتامبر 2020، Binance Smart Chain (BSC) به عنوان بلاکچین موازی با  Binance Chain راه اندازی شد. BSC با استفاده از پروتکل BEP_20 است و برای پرداخت هزینه  gas  برای معاملات و تعاملات قرارداد هوشمند استفاده می شود.

 

موارد دیگر استفاده از BNB شامل مشارکت در مکانیزم Proof Of Staked Authority با سهام  BNBو پرداخت هزینه های کمتر در صرافی Binance است. Binance همچنین مقادیر توکن را هر سه ماه یکبار به عنوان یک مکانیسم تورم سوزانده است. این سوختگی ها تا سوزاندن 100,000,000  BNB ، ادامه خواهد داشت که نیمی از کل عرضه BNB  را نشان می دهد.

 

 • Meme Coins

سکه های meme درحالی که به طور سنتی ارزش زیادی برای سرمایه گذاری ندارند، اما به طور فزاینده ای بازده بالایی را ارائه می دهند. اگر آن ها را به سبد خود اضافه می کنید، توجه داشته باشید که آن سرمایه گذاری هایی با ریسک بالا هستند.

 

 

 • Dogecoin (DOGE)

Dogecoin توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس در دسامبر 2013به عنوان تقلیدی از کریپتوکارنسی هایی مانند بیت کوین ایجاد شد و بلاکچین آن از طریق کار Litecoin می باشد. اگرچه Dogecoin طنزی است درباره ماهیت سوداگری کریپتوکارنسی، اما در طول سال ها به یک فرصت سرمایه گذاری با سود قابل توجه تبدیل شده است . مورد دیگری جز تسهیل پرداخت ها ندارد. انجمن های آنلاین در Reddit و سایر سیستم عامل ها از Dogecoin به عنوان راهی برای راهنمایی استفاده کردند. به دلیل افزایش ارزش و طلسم شیبا اینو، شایسته افزایش الگوها، محبوبیت و جامعه آنلاین آن افزایش چشمگیری داشته است. ایلان ماسک همچنین حمایت زیادی از این پروژه نشان داده است، که باعث تحریک جامعه و افزایش فاکتور “meme” آن شده است.

Dogecoin در ابتدا محدودیت 100 میلیارد سکه داشت اما این hard cap اکنون حذف شده است. این باعث می شود سکه تورمی شود زیرا miner ها سالانه پنج میلیارد Dogecoin استخراج می کنند.

 

 • Stable Coins

افزودن یک  Stable Coinبه سبد شما مزایایی در نقد شوندگی و ثبات سبد شما دارد.آن ها کم خطر هستند و همچنین می توانند در محصولات برای کسب درآمد ثابت غیرفعال استفاده شوند. به عنوان مثال ، Binance Earn روش های متعددی را برای به اشتراک گذاشتن Stable Coin های خود و دریافت سود در مقابل ارائه می دهند. شما می توانید از ویژگی های ارز فیات یا سایر دارایی های پایدار در بلاکچین بهره مند شوید. Stable Coin ها همچنین برای سرمایه گذاران برای محافظت در برابر نوسان قیمت مفید است که بعداً در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد.

 

 • BUSD

BUSD یک Coin Stable با پشتوانه فیات است که توسط دلار ایجاد شده است. برخلاف برخی از Stable Coin های موجود در بازار کریپتوکارنسی نرخ خود را با نسبت 1:1 دلار آمریکا در حساب بانکی حفظ می کند. این توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک تنظیم میشود و Stable Coin ممیزی های منظم را برای اطمینان از کامل بودن آن انجام می دهد.

 

شما می توانید BUSD را در بازار آزاد کریپتوکارنسی ها با ارسال USD به Paxos خریداری کنید، که سپس BUSD جدیدی برای شما ایجاد می کند. Binance همچنین دروازه های fiat را برای خرید Stable Coin ارائه می دهد. همچنین می توانید BUSD خود را با استفاده از روش های مشابه به دلار تبدیل کنید. BUSD در Binance Smart Chain و Binance Chain و اتریوم وجود دارد.

 

تریدرها و سرمایه گذاران از BUSD برای قفل سود، بهبود نقدینگی و جلوگیری از نوسانات قیمت رایج در ارزهای کریپتو استفاده می کنند. هنگام خرید کریپتوکارنسی از طریق صرافی Binance یا سایر مبادلات غیر متمرکز آن را به یک کلید ارزشمند برای سرمایه گذاری در سایر توکن های BEP_20 تبدیل می کند.

 

 • DAI

DAI یک Stable Coin با وثیقه کریپتوکارنسی در دسامبر 2017 ایجاد شده است که دلار آمریکا را دنبال می کند.

یک سازمان غیر متمرکز خودمختار (DAO) به نام Maker ، توکن ها را مدیریت کرد. هر توکن DAI بیش از حد تخمین شده است تا از ثبات نسبی قیمت اطمینان حاصل کند.

به عنوان مثال، اگر قیمت اتر 3000 دلار است، شما باید 1 اتریوم برای شاید 2000 DAI تهیه کنید. این محاسبه بر اساس این فرض است که شما برای وثیقه به 1.5 برابر نیاز دارید، اما این بر اساس بازار تغییر می کند.

اگر قیمت وثیقه شما از سطح خاصی پایین بیاید، هزینه ای متحمل می شوید یا Liquid می شوید از کاربران برای امنیت بیشتر ، وثیقه بیشتری نسبت به نیاز ارائه می دهند. در صورت پاییند آمدن قیمت دلار از 0.99 دلار، کاربران می توانند وثیقه خود را قیمت کمتر دریافت کنند.

 

بر اساس مثال قبلی ، فرض کنید ما باید 2000 DAI را با  را با 3000$ ETH مبادله کنیم. ما می توانیم DAI را با قیمت 1980$ در بازار آزاد خریداری کنیم و 20 دلار صرفه جویی کنیم. با کاهش قیمت DAI ، این تخفیف بیشتر می شود. سپس تمام DAI های معامله شده از بین می روند و عرضه را نیز کاهش می دهند. هر دوی این عوامل به بازگرداندن DAI تا 1 دلار کمک می کند. هنگامی که DAI بالاتر از 1$ است، وضعیت معکوس رخ می دهد و باعث می شود که DAI نازل شود و عرضه آن در بازار افزایش یابد.

 

 • DeFi Coins

پروژه های DeFi به طور فزاینده ای توکن های خود را برای governance (حکمرانی) ، Staking، سهام و تقسیم سود منتشر می کنند. سکه ها به دلیل کاربرهای چند منظوره ، همه کاره هستند و راه های زیادی را برای کسب درآمد ارائه می دهند نه فقط نگه داشتن آن ها. اگر تصمیم به خرید سکه های DeFi دارید، معمولاً می توانید به توسعه پروژه با استفاده از قدرت رأی خود تاثیر بگذارید.

 

 • UNI

UNI توکن بومی Uni Swap می باشد؛ بازار خودکار (AMM) و DEX روی اتریوم. اگرچه Uniswap در نوامبر 2018 راه اندازی شد ، توکن UNI بعداً در سپتامبر 2020 با مجموع عرضه 1 bilion ضرب شد.

 

هیچ ICO یا فروش سکه وجود نداشت، که برای پروژه های DeFi غیر معمول است. این پلت فرم 40% از توکن ها را در طول زمان به بنیانگذاران، 150 میلیون توکن UNI را به کاربران قبلی و بقیه را در استخرهای استخراج نقدینگی توزیع کرد. مدل Uniswap از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار است و بر روی بسیاری از زنجیره های مختلف بلاک شده است.

 

UNI حقوق حاکمیت (governance) را در اختیار دارندگان قرار می دهد و به آن ها اجازه می دهد پیشنهاداتی را تغییر دهند که بستر را تغییر دهند. از کل عرضه ( UNI 10 میلیون) برای ارائه پیشنهاد باید حداقل UNI 1 در اختیار داشته باشید. با این حال، هر کسی که دارای UNI است می تواند هنگامی که کیف پول خود دارای حق رأی است تعیین شود.

 

قدرت رأی شما با توجه به میزان UNI شما تعیین می شود. این پیشنهادات می تواند شامل تغییراتی در ساختار هزینه، مجموعه های جدید یا تغییر هزینه پروتکل باشد. اگر کاربران کافی با تعویض هزینه موافقت کنند، 0.05% از کل هزینه های مبادله Uniswap می تواند با توجه به آنچه سیستم حاکمیت تصمیم می گیرد استفاده شود.

 

 • Cake

Cake توکن بومی Pancake Swap است که در سپتامبر 2020 راه اندازی شد. Pancake Swap یک AMM DEX , روی Binance Smart Chain است که محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. در واقع آن یک چنگال از Uniswap اتریوم می باشد. این پروژه دارای یک طرح توکنومیک پیچیده است که انتشار سکه های جدید را با سوزاندن سکه های قدیمی متعادل می کند. Cake حداکثر ذخیره ندارد و با هر بلوک تولید شده ضرب می شود. توکن های جدید از طریق farm ها ، قرعه کشی ها و استخرهای Syrup بین کاربران توزیع می شود.

 

Pancake Swap همچنین Cake را از طریق یک مکانیسم طولانی می شوزاند. برای مثال، پروژه، تمامی Cake های هزینه شده برای ضرب NFT ها را می سوزاند.

Cake همچنین به عنوان یک توکن governance عمل می کند که به کاربران امکان می دهد در مورد پیشنهادات و تغییرات رأی گیری کنند.مانند بیشتر پلت فرم های DeFi ، قدرت رأی هر فرد بستگی به میزان دارایی Cake که نگه می داند، دارد. همچنین می توانید Cake را Stake کنید.

 

حرف آخر

اگر می خواهید سبد رمزنگاری خود را متنوع کنید، سرمایه گذاری روی آلت کوین می تواند گزینه مناسبی باشد. اگر کریپتوکارنسی ها تازه آشنا شده اید ، دیدن برخی از بزرگترین پروژه های ذکر شده در این جا نقطه شروع خوبی است. رمز ارزهای بزرگ بازار معمولاً از پروژه های کوچکتر و جدیدتر ریسک کمتری خواهند داشت. به طور کلی، بهترین توصیه ای که می توانیم ارائه دهیم این است که همیشه تحقیقات خود را در مورد هر توکن یا سکه ای که روی آن سرمایه گذاری می کنید، انجام دهید.

اگر علاقه‌مند هستید تا در مورد آمورش‌های معامله‌گری، پروژه‌ها و وایتپیر آلتکوین‌های مهم و جذاب بازار، اطلاعات جامع و مفیدی به دست بیارید، بر روی متن زیر کلیک کنید:

 

وایتپیر آلتکوین‌های جذاب و مهم بازار

منبع: academy.binance

مترجم: نگین آقامیری

نگين آقامیری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0